0:47:58
اعزام کاروان راهیان نور ولایت از غرب پایتخت به غرب کشور
ایجاد شده توسط : MYTEHRAN\maleki-mo در 1392/06/21 12:22:49 ق.ظ

طی مراسم معنوی باشکوهی ، کاروان راهیان نور ولایت منطقه 9 به مناطق غربی کشور اعزام شدند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، 280 نفر از شهروندان غربی پایتخت با مشارکت اداره امور ایثارگران منطقه و باغ موزه دفاع مقدس تهران در روز پنجشنبه ( 14 شهریور ماه ) ، به مناطق جنگی و عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

مهندس حسین سلطانی شهردار منطقه 9 در مراسم بدرقه مسافران سرزمین نور ، این حرکت معنوی را در راستای استمرار فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: به منظور ترویج این فرهنگ از عاشقان و داوطلبان ثبت نام شد و جهت آشنایی آنان با رشادتهای رزمندگان اسلام به مناطق جنگی غرب کشور اعزام شدند.

وی ادامه داد: کاروان نور ولایت منطقه به مدت 4 روز در مناطق جنگی غرب کشور ، ضمن قرائت زیارت ، یادمان شهدای مناطق عملیاتی را گرامی داشته و از محدوده های سرپل ذهاب ، اسلام آباد غرب ، پاوه و چند نقطه دیگر بازدید می کنند.

شهردار منطقه 9 با اشاره به نقش مردم در دوران دفاع مقدس نیز گفت: نیروهای بسیجی این مرز و بوم با تلاش و فداکاریهای فراوان در برابر دشمن بعثی ایستادگی کرده و اکنون وظیفه تمامی آحاد جامعه ، پاسداری از حرمت خون شهیدان است.

مهندس سلطانی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ، فداکاریهای رزمندگان اسلام در جبهه های غرب کشور کمتر از جنوب کشور نبود و بلکه در شرایط و وضعیت اقلیمی سخت مناطق غربی ، شاهد رشادتها و ایثارگری مردم شهید پرور و همیشه در صحنه در دفاع از این مرز و بوم بودیم.

وی با اشاره به اعزام خانواده های معظم شهدا ،جانبازان،ایثارگران و شهروندان منطقه در قالب کاروان راهیان نور ولایت منطقه خاطرنشان کرد: استقبال پرشور مردم به استمرار این سفر معنوی کمک می کند و با توجه به حجم بالای داوطلبان جهت اعزام ، امیدواریم در اعزام های بعدی ، این فرصت در اختیار سایر شهروندان قرار گیرد.

شهردار منطقه 9 در پایان اظهار داشت: همواره این شهرداری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، ارج نهادن به آرمانها و حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی ، برنامه های مناسبتی و فرهنگی متنوع و متفاوتی را در نظر دارد.

گفتنی است در جریان این مراسم حجت الاسلام امرودی قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و نمایندگانی از باغ موزه دفاع مقدس و اداره کل ایثارگران در مراسم بدرقه کاروان راهیان نور ولایت منطقه حضور داشتند و برنامه هایی نظیر اقامه نماز جماعت صبح ، قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی و ... از جمله برنامه هایی بود که در صبح روز اعزام جهت بدرقه کاروان تدارک دیده شد.

print
rating
  نظرات